NOVÉ USTREDNE INIM ELECTRONICS

NOVÉ USTREDNE INIM ELECTRONICS

Radi by sme Vám predstavili nové ústredne SmartLiving od firmy INIM electronics. V článku si môžete prečítať rôzne informácie o unikátnych vlastnostiach týchto jedinečných ústrední. Tieto vlastnosti Vám ušetria mnoho času pri inštalácií systému a konfigurácii pre zákazníka. A to všetko za vynikajúcu cenu.

Prečo si vybrať SmartLiving?

Grafický displej a hlasový sprievodca zjednoduší život.
Naším cieľom bolo vytvoriť čo najjednoduchšie použiteľný systém. A aký môže byť lepší spôsob ako použiť ikony alebo hlasového sprievodcu? Editovateľné ikony jasne indikujú požadovanú funkciu a o zbytok sa postará systém. Je to tak jednoduché. Ale co sa stane, keď si užívateť nie je jistý? Proste stlačí klávesu a hlas mu oznámí všetky dostupné operácie. Dokonalo jednoduché - jednoducho dokonalé! Editovatelné ikony uľahčujú každodenné operácie. Programovateľné MAKRÁ pre viac operácií súčasne. Hlasový sprievodca na vyžiadanie pomáha v obsluhe. Inštrukcie pre užívateľov a obsluha systému je jednoduchšia. Redukcia inštalačného času. Menej telefonátov zmätených uživateľov.
         KLIKNITE PRE UKÁŽKU
                       FUNKCIE

Univerzálna čítačka pre zápustnú montáž - skvelý nápad!
Už od počiatku sme sa sústredili na výrobu inštalačne prívetivých systémov. Určite ste sa vo svojej praxi už mnohokrát stretli s požiadavkom na iný vzhľad daného komponentu a na nutnosť iného krytu pre zápustnú montáž komponentu. My sme si dôležitosť riešenia tohto problému uvedomili. Problém je teraz vyriešený! 

 • Už žiadne hľadanie tej "správnej" krytky. Čítačka nBy/X je vždy tá "správná".
 • Inovácia, ktorá radikálne znižuje požiadavky na sklad. Jedna položka pokryje všetky požiadavky
 • Určené pre priamu montáž do klasických elektrikarskych krabíc (napr. KO68) so všetkými dostupnými krytkami alebo do akéhokoľvek iného priestoru, kde sa dajú vyvŕtať dve malé diery
 
         KLIKNITE PRE UKÁŽKU
                      FUNKCIE

Automatické načítanie vyváženia zón. Použite existujúce vyváženie čidiel alebo čidlá s integrovaným vyvážením a ústredňa sa vyváženie automaticky naučí.
Je to ľahké! To bol náš "slogan" pri vývoji tejto časti systému. Keď jsme si spočítali, koľko času inštalátor strávi pri nastavovaní a osaďovaní vyváženia v čidlách, tak jsme sa rozhodli tento čas zredukovať na minimum. Pokiaľ používate štyri hlavné spôsoby vyváženia (NO, NC, jednoduché, dvojité), tak všetko čo budete musieť urobiť je to, aby boli všetky zóny v kľude a stlačiť tlačidlo.
Ústredňa sa tiež naučí reálne hodnoty na kabeláži, takže sa vyhnete prípadným problémom s falošnými poplachmí.

 • Zníženie času pre inštaláciu
 • Znížené riziko vzniku chýb
 
 
          KLIKNITE PRE UKÁŽKU
                        FUNKCIE

Upgrady firmwaru. Aktualizujte všetky prvky v systéme priamo z ústredne - chytré.
Sme si dobre vedomí toho, že Váš čas je vzácny. Keď sme tvorili systém, tak sme premýšľali nad tým, ako upgradovať firmware na všetkých perifériách bez nutnosti demontáže. Aktualizácia systému už dnes nie je komplikovaná záležitosť. Jediné čo dnes musíte pre kompletný upgrade všetkých periférií urobiť je iba upgrade ústredne. Už žiadné zložité procedúry. Už žiadné šplhanie v prašnom prostredí pre nejakú perifériu schovanú v podhľade. Od tejto chvíle bude život inštalátora jednoduchší.

 • Už žiadné "nekompatibilné" BUS periférie (klávesnice, koncentrátory)
 • Upgrade všetkých periférií v systéme priamo cez BUS
 • Inštalačne prívetivé - už žiadna pracná demontáž
 • Časová efektivita
 • Kompletná aktualizácia systému "jedným klikom"
 
         KLIKNITE PRE UKÁŽKU  FUNKCIE

Vstupy alebo výstupy? Je to na Vás! Vy si nastavujete "SVORKY".
Flexibilita a jednoduchosť sú dva pojmy tomuto systému blízke. "Jedným klikom" môžete vstupnú zónu premeniť na otvorený kolektor a naopak. Táto funkcionalita je dostupná na ústredni, koncentrátoroch aj klávesniciach. Naša nová dualita systému nahrádza bežný koncept vstupov a výstupov.

 • Vstupná alebo výstupná svorka? Je to na inštalátorovi čo zrovna v systéme potrebuje. Táto funkcia je dostupná všade v systéme.
 • Svorky môžu byť nastavené hocikedy a veľmi jednoducho
 • Možnosť naviazania multiväzieb na vstupoch/výstupoch
 
         KLIKNITE PRE UKÁŽKU FUNKCIE

Mapovanie svoriek. Zaručuje maximálne využitie svoriek v systéme.
Myslíme si, že je naozaj "plytvanie" svorkami v systéme nechať na klávesniciach a expanderoch nevyužité svorky priradené v systéme. Tak sme vyvinuli "mapovanie svoriek". Metóda, ktorá umožňuje premiestniť všetky nevyužité svorky k miestu, kde je možné ich využít. Týmto spôsobom sa nestrácajú svorky. Takže pokiaľ máte k dispozícií v systéme napríklad 15 (50 alebo 100) svoriek, tak ich môžete využiť bez ohľadu na to, kde sú umiestnené. Tým pádom môžete použiť napríklad iba jednu svorku na každom z 10-ti expandérov, a v skutočnosti zaberete iba 10 svoriek.

 • Všetky nepoužité svorky v systéme môžete použiť na iných expandéroch alebo klávesniciach
 • Pravý význam slova FLEXIBILITA
 • Ušetrenie kabeláže v systéme
 
         KLIKNITE PRE UKÁŽKU FUNKCIE

VoiB - exkluzívna výkonná BUS technológia pre prenos audia
Uľahčiť inštalátorom život a skracovat čas inštalácie. Znižovať inštalačné náklady. To sú všetko veci, ktoré jme mali na pamäti pri tom, keď sme premýšľali ako "preniesť" hlas z jedného konca systému na druhý. Najjednoduchší sa zdá byť samostatný kábel. Ale to je práve najviac drahé a najviac časovo náročné riešenie. Od tohto nápadu sme teda upustili a vyvinuli technológiu, ktorá umožňuje prenášať všetky hlasové príkazy po zbernici BUS. Nie je už potreba extra kabeláž pre audio. Funkcia ako vzdialený "odposluch", "klávesnicový interkom", funkcia "záznamníku" sú tak dostupné iba po zbernici.

 • Žiadna daľšia kabeláž pre hlasové funkcie
 • Žiadne rušenie
 • Aktualizácia systému pridá nové hlasové funkcie bez nutnosti výmeny kabeláže
 • Prenos zvuku z KONCA na KONIEC
 
         KLIKNITE PRE UKÁŽKU FUNKCIE

Potrebujete pripojenie na Internet? Je tu modul SmartLAN/SI!
Udržať krok s technológiou, plne ju využiť a vynájsť niečo nového. To boli hlavné hnacie motory pre návrh a vývoj systému SmartLiving. Rozšírenie používania liniek ADSL a postupné miznutie "klasickej" analógovej linky upozornili na nutnosť internetového modemu. A presne to je modul SmartLAN/SI - náš internetový modem. Rovnako ako s modemom pre analógovú linku SmartModem100, tak aj s modemom SmartLAN/SI ste schopný pracovať s ústredňou vzdialene z Vášho domova aleboi kancelárie. Všetky funkcie sú cez modem dostupné ako: virtuálna klávesnica, programovanie, nastavovanie, testovanie, denník udalostí atď.

 • Teleservis cez Internet - pohodlné, efektívne, rýchle
 • Ak je dostupný Internet, tak Vám software SmartLeague umožní so systémom pracovať tak, ako by ste stáli pred ústredňou s pomocou RS232
 • Šifrovaná komunikácia
 • Možnosť použitia pri všetkých dostupných modeloch ústrední
 
         KLIKNITE PRE UKÁŽKU FUNKCIE 

SmartLAN/G - webový server, e-mail server - inými slovami vynikajúca IP konektivita

Tak, jak sa postupne vyvíjal systém SmartLiving, tak sme sa rozhodli zaimplementovať do systému jeden z najdôležitejších komunikačných technológií - Internet. Vďaka modulu SmartLAN/G je celý systém INIM absolútnou špičkou medzi zabezpečovacími ústredňami v privátnych aj komerčných aplikáciách. SmartLAN /G je schopný posielať emaily so všetkými informáciami o systéme koncovým zákazníkom, ale kľudne aj poruchy priamo inštalačným firmám.  Tieto emaily môžu obsahovať obrázky, filmy, mapy, zvukové súbory, prezentácie alebo akýkoľvek iný typ súboru. Môžu tiež obsahovať priame odkazy na IP kamery a Vy tým pádom presne vidíte, čo sa u Vás deje. Všetci uživatelia systému môžu potom cez akýkoľvek intenetový prehliadač sledovať real-time virtuálnu klávesnicu a na klávesnici nastavovať a ovládať všetky parametre. Môžete zapínať a vypínať podsystémy, zóny, časovače, sledovať denník udalostí atď. - a to na PC alebo napríklad na mobilnom telefóne. SmartLAN/G je ideálny web-server pre systém SmartLiving.

 • Integrovaný web-server umožňuje užívateľom prostredníctvom ľubovoľného internetového prehliadača prístup k virtuálnej klávesnici
 • Web-server umožňuje ovládať podsystémy, zóny, časovače, a zobrazit denník udalostí (aj na mobile)
 • Odosielanie emailov s prílohami a s odkazmi (napr. na kamery)
 • DNS server
 • Šifrovanie AES-128bit
 • Možnosť použitia pri všetkých dostupných modeloch ústrední
 • Podpora funkcií ako pri SmartLAN/SI (teleservis cez Internet)
         KLIKNITE PRE UKÁŽKU FUNKCIE 

Air2: obojsmerná bezdrôtová nadstavba na ktorú ste čakali...nová generácia už teraz!

Už veľmi dlhú dobu sa hovorí o bezdrôtových nadstavbách ako o "druhoradých" z pohľadu bezpečnosti. Vysoko kvalitných bezdrôtových systémov bolo vždy príliš málo a boli veľmi drahé na to, aby se dale normálne nasadzovat. Bezdrôt Air2 od INIMu rozbíja všetky prekážky. Jeho výkon sa dá zrovnávať s drôtovým systémom ale cenu s obojsmerným bezdrôtom rozhodne nie. Vždy, keď bezdrôtový detektor vyšle nejaký signál, dostane späť potvrdenie od ústredne. To sa pri bežnej bezdrôtovej nadstavby nestane - tam detektory iba "hovoria" ale "neposlúchajú". Bezdrôt od INIMu "chatuje". Takže bezdrôtový detektor vie, či bol jeho poplachový signál prijatý. Air2 poskytuje systému SmartLiving ale aj iné výhody: Znižovanie spotreby batérií (môže sa v odkódovaném stave vypnút), ďiaľkové ovládače so spätnou väzbou (viem, že som zakódoval), aktivácia výstupu otvorený kolektor (v magnete)...toto všetko cez bezdrôt! Nemáte kábel pre ovládanie vonkajšej brány? Žiadny problém! Stačí nainštalovať Air2-MC100, s dvoma svorkami a môžete sledovať stav brány a ešte aj ovládať! Pozoruhodné nie?

 • "Prijímač" sa pripojuje kamkoľvek na zbernicu BUS
 • Frekvencia 868 MHz obojsmerne
 • Vlastnosti periférií sa nastavujú bezdrátovo
 • Ovládacia kľúčenka
  • 4 programovateľné tlačidlá
  • zelená LED "operácia potvrdena"
  • červená LED "chyba opercáie"
  • zámok kláves (ochrana proti samovolnému stlačeniu)
 • Magnetický kontakt
  • Dve možné pozície magnetu
  • Voliteľná prídavná tamper ochrana
  • 2 vstupné/výstupné nezávislé svorky volne programovateľné
 • PIR detektor
  • ZAPNUTÉ keď je zakódovaný podsystém
  • Vypínateľné LED
         KLIKNITE PRE UKÁŽKU FUNKCIE

Toto sú iba hlavné vlastnosti systému, ktoré by sme Vám radi predstavili. Nižšie nájdete kompletný katalóg k stahnutiu a obrázky systému.